Pénteken egy olvasó értesítette a Telexet, hogy eltűntek a Pride-zászlók a budapesti Erzsébet hídról. A Főpolgármesteri Hivatal megerősítette az információt, és közölte, hogy valószínűleg szándékos rongálás történt, ezért feljelentést tesznek az ügyben. A zászlók szombaton kerültek kihelyezésre.
A hivatal tájékoztatása szerint a zászlókat hamarosan pótolják, hiszen a Pride hónap és a felvonulás időszakában „fontosak a szabad, sokszínű és szolidáris Budapest számára”.
A Redditen közzétettek egy videót is, amelyen látható, ahogy valaki leszed egy színes zászlót és a Dunába dobja azt az Erzsébet hídról.
A 2023-as Budapest Pride felvonulást jövő szombaton, június 27-én tartják. A rendőrség tudomásul vette az eseményt, azonban továbbra is érvényben vannak olyan szabályozások, amelyek jogalapot adhatnak a felvonulók hatósági zaklatására. Ezen a héten több civil szervezet kérte a kormányt és a parlamentet, hogy vonják vissza a Pride rendezvényeket ellehetetlenítő jogi intézkedéseket.
Nyitókép: A legnagyobb Budapest Pride 2025-ben – Fotó: HVG / Fazekas István
Forrás hvg.hu
