A magyar egészségügy legelfeledettebb területe a pszichiátria. A romló kórházi infrastruktúra, a jelentős szakemberhiány és a szociális védőháló hiányosságai miatt komplex problémákra hívják fel a figyelmet a szakértők. Nem meglepő, hogy Hegedűs Zsolt, a Tisza-kormány egészségügyi minisztere, azonnali tárgyalásokat kezdeményezett a pszichiátriai ellátás képviselőivel. Lehetőséget kaptunk arra, hogy egy napot a János Kórház pszichiátriai osztályán (Budai Családközpontú Lelki Egészség Centrum) töltsünk, ahol orvosok, pszichológusok és szakdolgozók mutatták be, milyen körülmények között kezelik a betegeiket.
Forrás 24.hu
