Leszakadt a vezeték Győrön, egy órás késés várható.

Leszakadt a vezeték Győrön, egy órás késés várható.

Felsővezeték-szakadás miatt jelenleg nem járnak vonatok Biatorbágy és Herceghalom között, így a győri fővonalon várhatóan jelentősen, akár egy órával is megnő a közlekedési idő. A hétfő reggeli és délelőtti órákban pótlóbuszos átszállásokra és kimaradó járatokra kell számítani – tájékoztatott a Mávinform.

A leszakadt felsővezeték miatt a nemzetközi vonatok és a belföldi InterCity-k csak Tatabányáig közlekednek, onnan visszaindulnak Győr felé. Tatabánya és Kelenföld között expressz pótlóbuszok közlekednek. Az S10-es vonatok a Déli pályaudvar és Biatorbágy, valamint Bicske és Győr között járnak, míg Biatorbágy és Bicske között szintén pótlóbuszok biztosítják a közlekedést. Az S12-es vonatok csupán Tatabánya és Oroszlány között közlekednek.

A MÁV tájékoztatása szerint a fennakadás ideje alatt a BKK az M4-es metrón elfogadja a vasúti jegyeket, továbbá a győri fővonal minden vonata helyjegy nélkül is használható.

(A kép illusztráció. Fotó: HVG / Reviczky Zsolt)

Forrás hvg.hu