Alaptörvény-módosítás mozdítja el Sulyok Tamást.

Alaptörvény-módosítás mozdítja el Sulyok Tamást.

Minősítsd a Telexet megbízható hírforrásnak!

Hétfőn, a parlamentben zajló napirend előtti beszédében Magyar Péter miniszterelnök bejelentette, hogy a Tisztítótűz-művelet keretében javasolják Sulyok Tamás köztársasági elnök megbízatásának megszüntetését az Alaptörvény módosításával. Szeptembertől átfogó alkotmányozási folyamatot fognak indítani, amelybe a teljes magyar társadalmat bevonják, és a folyamat végén az új alkotmányt népszavazással hagyják jóvá a magyar állampolgárok.

Beszédében Magyar kifejtette, hogy Sulyok lényegében egyetlen dologban teremtett nemzeti egységet: abban, hogy távoznia kell. A miniszterelnök emlékeztette a köztársasági elnököt másik közelmúltbeli megnyilvánulására is, amikor gratulált Orbán Viktornak a születésnapján. „Vannak, akik a vihartól félnek, mások a biztos alapokat keresik – de egy jó kapitány mindig képes megtalálni a helyes irányt, ha tudja, mi a cél” – idézte Magyar Sulyok 2025-ös Facebook-bejegyzését.

Szerinte Sulyok Tamás nemcsak nem akadályozza meg az alkotmányos puccsot, hanem ő maga kezdeményezett egy ilyen lépést. Magyar folytatta, hogy Sulyok arra kérte az Alkotmánybíróságot, lépjen közbe demokratikus eljárások előtt, ezzel megakadályozva egy még csak javasolt alkotmánymódosítást.

A Tisza Párt elnöke már a választási kampány során is szólt Sulyok leváltásáról. Miután a Tisza magabiztosan megnyerte a választásokat, nyilvánosan felszólította a köztársasági elnököt, hogy mondjon le. Május 31-ig adott határidőt annak érdekében, hogy Sulyok önként távozzon, de Magyar hangsúlyozta, hogy egyéb eszközökkel is eltávolíthatják. Sulyok végül úgy döntött, nem mond le önként.

Partnereinktől

Minősítsd a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu