Török Gábor (Fotó: Magyar Hang/Beliczay László)
Az alkotmánymódosítást még nem terjesztették elő, de Magyar Péter bejelentette, hogy tizenkét évre fogják korlátozni a parlamenti képviselőség idejét. Ha ezt a számítást a miniszterelnök eseténél alkalmazzák (tehát nem a szabály elfogadásától, hanem 1990-től visszamenőleg), akkor ez a Fidesz-frakció kulcsfiguráit kizárhatja a parlamentből – figyelmeztetett Török Gábor politológus a posztjában. Amennyiben a módosítás életbe lép, a következő fideszes politikusoknak távozniuk kellhet: Szijjártó Péter, Lázár János, Gulyás Gergely, Kocsis Máté, Pócs János és Tuzson Bence.
Magyar Péter miniszterelnök a parlament hétfői ülésén közölte, hogy az előkészítés alatt álló alkotmánymódosítás javaslatában szerepelni fog, hogy senki sem lehet országgyűlési képviselő tizenkét évnél hosszabb ideig.
Forrás hang.hu
