A „Napirend után” című műsor teljes verziója a 24 Extra Csúcs előfizetői számára érhető el weboldalunkon. Ha szeretnéd, hogy a te kérdésed is formálja a műsor menetét, küldd el nekünk a haromharmad@24.hu címre!
Ebben az adásban az alábbi kérdésekkel foglalkozunk:
Misi: Jelenleg vita folyik az Orbán-korszak jellemzéséről, amelyben részt vesznek kutatók, a Tisza és a Fidesz is. Vajon a magyar társadalom most, a 1919-es vagy 1945-ös állapotokhoz hasonlóan, lehetőséget ad a friss kormányzatnak, hogy tartósan befolyásolja a korábbi rezsim megítélését?
Tamás: A választások után sokat beszéltek a külföldi beavatkozásról. Ha jól sejtem, a kémügyek és Szijjártó Péter Lavrovval folytatott beszélgetései valószínűleg nyugati beavatkozások következményei voltak. Ilyen beavatkozás miért nem történt az előző választások során? Talán azért, mert a helyzet nem indokolta, vagy ha voltak is, nem érték el a közvélemény figyelmének küszöbét?
Dávid: Az egyik műsorban azt mondták, hogy példa nélküli mértékben nőtt a győztes párt népszerűsége, míg a vesztesé csökkent a választások után. Szerintem ennek oka a győzteshez való húzás elve mellett az is, hogy a Fidesz hatalmi helyzetéből adódóan rengeteg szavazatot tudott megszerezni, kikényszeríteni, sőt, kommunikációs eszközökkel manipulálni. Ezek a szavazatok gyorsan eltűntek, innen származik a nagy különbség jelentős része. Mi a véleményetek erről?
Forrás 24.hu
