Figyelmeztető akció készül a független kutaknál.

Figyelmeztető akció készül a független kutaknál.

Benzinkút: A kép csupán illusztráció. (Fotó: Unsplash/Engin Akyurt)

A hazai kisbenzinkutak figyelmeztető akciót terveznek. A Független Benzinkutak Szövetsége (FBSZ) szerint a védett üzemanyagárak súlyos veszteségeket okoztak a családi vállalkozásoknak – tájékoztat a Portfolio.hu.

A szövetség közleménye alapján június 26-ára, péntekre egynapos figyelmeztető zárást terveznek a érintett töltőállomások. Hangsúlyozták, hogy a Fidesz-kormány által bevezetett és a Tisza-kormány által meghosszabbított védett ár/hatósági ár rendszer a magyar családi tulajdonú benzinkutakat üzemeltető kis- és középvállalkozásoknak március óta körülbelül 7,5-8 milliárd forint veszteséget okozott. A Fidesz-kormány válaszul támogatási programot indított, azonban állításuk szerint a Tisza-kormány ezt most nem hajlandó végrehajtani.

„Nem hagyhatjuk szó nélkül, hogy rendszeresen kifosszanak minket, és veszteséges működésre kényszerítsenek, figyelmen kívül hagyva jogainkat a tulajdonhoz és a szabad vállalkozáshoz” – áll a közleményükben. A szövetség tiltakozik az ellen is, hogy a Tisza-kormány legújabb törvényjavaslata lehetővé tenné, hogy a kereskedelempolitikáért felelős miniszter bármikor visszavezesse a hatósági üzemanyagárat piaci zűrzavarok vagy indokolatlan áremelkedések esetén. Kifogásolják, hogy egyetlen személy szubjektív döntése határozza meg több ezer magyar család megélhetését. A szervezet szerint a javaslat nem veszi figyelembe az alapvető jogbiztonságot sem.

Forrás hang.hu