Az Országos Onkológiai Intézet 3-as épületének műtői légtechnikai és klimatizációs rendszere meghibásodott, ezért ideiglenes változtatásokra van szükség a műtéti rendben – tájékoztatott az intézmény hétfő este a Facebook-oldalán.
A közlemény szerint az érintett műtőkben nem mindig tudják biztosítani a hőmérsékleti és páratartalmi követelményeket, amelyek a szakmai, fertőzéskontroll- és betegbiztonsági szabályoknak megfelelnek. Ennek következtében az Orvosigazgatóság felülvizsgálta a tervezett műtéti eljárásokat és átmenetileg felfüggesztette a műtéteket a 3-as épületben, majd átszervezte a műtői kapacitásokat.
Az intézet közölte, hogy a halaszthatatlan onkológiai műtétek lebonyolítására a 3/A épület műtőiben kétnapos munkarendet vezetnek be, így a beavatkozások reggel 6-tól este 10-ig zajlanak. Ezzel azt kívánják elérni, hogy a rendelkezésre álló műtői kapacitását a lehető legjobban kihasználják, lehetőség szerint mielőbb elvégezve az előjegyzett, halaszthatatlan műtéteket.
Az érintett betegeket az intézmény munkatársai közvetlenül keresik meg, hogy egyeztessenek a módosításokról és az új műtéti időpontokról. A közlemény hangsúlyozta, hogy a hűtési-fűtési rendszer problémáit folyamatosan jelezték a karbantartásért felelős hatóságnak, és a hiba elhárítása folyamatban van, a helyzetet naponta többször értékelik.
Az Országos Onkológiai Intézet tudatában van annak, hogy a műtéti időpont módosítása aggodalmat válthat ki a betegek és családjaik körében, ezért megértést és türelmet kérnek minden érintettől. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a parlamentben is szólt az egészségügy helyzetéről, amely az előző kormány idején alakult ki.
Forrás 24.hu
