Szabó Bence a Direkt36 videójában
„Szabó Bence r. őrnagy – 2026.06.16.” – olvasható Szabó Bence hétfői Instagram-bejegyzésében. A poszton egy rendőrségi dosszié látható, amelyből egy „Visszavétel hivatásos szolgálati viszonyba” című lap bukkan ki – vette észre a Telex.
Májusban Pósfai Gábor belügyminiszter bejelentette, hogy Szabó a Belügyminisztériumban fog dolgozni, feladata pedig az lesz, hogy megjelenítse és becsatornázza az állomány véleményét. A portálnak Szabó Bence elmondta, hogy nem a Nemzeti Nyomozó Irodához tért vissza, hanem az Országos Rendőr-főkapitánysághoz, ahol a feladatait a belügyi tárca irányelvei szerint fogja végezni. Amikor arról kérdezték, hogy csatlakozna-e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalhoz, Szabó annyit mondott, hogy „jelenleg így áll a helyzet”. A rendőrséghez már nem tisztként, hanem főtisztként – őrnagyként – tért vissza.
Mint ismert, a korábbi rendőrszázados a választások előtt nem sokkal bukkant fel, amikor a Direkt36-nak adott interjújában arról beszélt, hogy állami szervek – beleértve az Alkotmányvédelmi Hivatalt is – megpróbálták tönkretenni a Tisza Párt informatikai rendszerét. Házkutatást rendeltek el nála, és hivatali visszaéléssel gyanúsították meg, amiért ügyvédjével panaszt nyújtottak be. Több mint egy hónapja derült ki, hogy a Legfőbb Ügyészség egyetértett az érveikkel, és a panaszukat elfogadták, így a rendőr százados gyanúsítotti státusza megszűnt.
Forrás hang.hu
