Kifizetem a szivárványos rongyok eltávolítási díját.

Kifizetem a szivárványos rongyok eltávolítási díját.

Novák Előd, a Mi Hazánk országgyűlési képviselője a közösségi oldalán bejelentette, hogy „kifizeti a büntetést” a szivárványos zászlók eltávolításáért, miután azok eltűntek a budapesti Erzsébet hídról. A Főpolgármesteri Hivatal vasárnap arról tájékoztatott, hogy „szándékos rongálás gyanúja” áll fenn, ezért feljelentést tesznek az ügyben. A zászlókat szombaton helyezték ki.

Novák Előd azt írta: „Budapest mindenkié! Nem lehet megengedni, hogy egy párt vagy politikai csoport, mint például az LMBTQSTB-lobbi, kisajátítsa az Erzsébet hidat a zászlóival.” Kifejtette, hogy érthető, ha az emberek a zászlók eltávolításával reagálnak a provokációra, bár szerinte azokat a szemétbe kellene dobni. A politikus megemlítette, hogy Karácsony Gergely inkább a budapesti problémákra, mint például a kátyúk javítására költené a közpénzt, ahelyett, hogy homoszexuális propagandát finanszírozna.

Novák hozzátette, hogy a főpolgármester tavaly büntetés nélkül úszta meg a szivárványos gyűlésüket, de ha most azért kellene büntetést fizetnie, mert elmondta véleményét, átvállalja a következményeket. Az országgyűlési képviselő egy videót is megosztott, amelyen a zászlók eltávolítását és a Dunába dobását örökítették meg.

Friss információ, hogy Karácsony Gergely főpolgármester is reagált Novák szavaira, és felidézte, hogy korábban, amikor a szivárványos zászlót a Városházára tették ki, Novák létrával érkezett, hogy azt levételezze. Kifejtette, hogy a zászlókat visszatesszük a Pride idejére, és ha levélik, akkor megint vissza fogják helyezni.

Forrás hvg.hu