Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet nevetségessé vált.

Vitézy: A Megafon és a Magyar Nemzet nevetségessé vált.

Vitézy Dávid szerint a Fideszhez közel álló médiák félrevezető kampányt folytatnak a vasút helyzetével kapcsolatban. A vád szerint egy rossz állapotú MÁV-járművet osztrák vonatként mutatnak be, hogy őt okolhassák a problémákért.

Facebook-bejegyzésében Vitézy kifejti, hogy a Megafon és a Magyar Nemzet által közzétett kép, melyen egy leromlott vasúti kocsi látható, tévesen a tőle származó osztrák járműként van feltüntetve. Szerinte a fotón egy MÁV kocsi látható, amelynek állapota az elmúlt évek elmaradásainak eredménye.

Bár a pontos képkészítési idő nem ismert, a bemutatott kocsi valóban elfogadhatatlan. Ennek hátterében Lázár János által elrendelt vasúti járműbeszerzések leállítása áll: új kocsik nem kerültek beszerzésre, és a meglévő állomány jelentős része is alig használható, mivel a Dunakeszi Járműjavító miatt súlyos problémák léptek fel.

Átmeneti megoldásként tíz használt kocsit kaptak az ÖBB-től, amelyek bár nem újak, de működőképesek és légkondicionáltak. Vitézy ironikusan megemlíti, hogy az osztrák kocsik piros-szürke színűek, nem kék-sárgák, ezzel is jelezve, hogy a kritizált képen nem az ő járműveik szerepelnek.

Forrás 24.hu