Őrsi Gergely marad alpolgármester és döntéshozó.

Őrsi Gergely marad alpolgármester és döntéshozó.

Őrsi Gergely, a II. kerület polgármestere, június elején – MSZP-s, fideszes és momentumos politikusok társaságában – letartóztatásra került egy korrupciós ügy miatt, amely parkfenntartási és közétkeztetési szerződésekhez kapcsolódik. Őrsi ügyvédje közleményében június 4-én hangsúlyozta, hogy a II. kerületi Önkormányzat zavartalanul működik, és minden feladatot ellátnak.

Megkerestük Varga Előd Bendegúzt, Őrsi helyettesét, aki írásban válaszolt, aláhúzva, hogy az önkormányzat működése problémamentes. Kiemelte, hogy a polgármester továbbra is részt vesz a döntéshozatalban, megkapja a testületi anyagokat, olvashatja azokat, és észrevételeket tehet. Emellett joga van módosításokat javasolni vagy új előterjesztéseket készíteni, továbbra is felelős az önkormányzati döntésekért.

Varga elmondta, hogy a tervezett önkormányzati programok nem változtak, és szükség esetén ő mint általános helyettes közreműködik. Az alpolgármester és a jegyző adta át a díszpolgári címet és a kerületi díjakat, Varga részt vett a vízosztáson is, mert a meleg miatt arra volt szükség, és előfordult, hogy az alpolgármester válaszolt egy problémára az önkormányzati Facebook-csoportban Őrsi helyett.

Varga Előd Bendegúz 2019 óta Őrsi helyettese, 1998 óta önkormányzati képviselő, korábban MSZP-SZDSZ színekben politizált, legutóbb pedig az ellenzéki pártok közösen indították.

Őrsi Gergely népszerű polgármester, aki a legutóbbi választáson közel 70%-os támogatással nyert, és letartóztatása után szimpátiatüntetések zajlottak a kerületben.

A Központi Nyomozó Főügyészség közleménye szerint Láng Zsolt, volt fideszes polgármester, és Őrsi Gergely azzal gyanúsíthatók, hogy rendszeresen fogadtak el kenőpénzt egy parkfenntartással foglalkozó cég vezetőjétől, a kedvező szerződések biztosítása érdekében. Továbbá a közétkeztetési cég vezetői is juttattak pénzt a politikusoknak. Az ügynek összesen 32 gyanúsítottja van, köztük több más politikai figura is.

Őrsi Gergely a június 4-i közleményében kifejtette, hogy felháborítja, hogy emberek szava alapján történik a letartóztatása, de biztos benne, hogy az igazság ki fog derülni, és véli, hogy a vádak megalapozatlanok. Polgármesterként egy korábbi találkozón a parkfenntartási cégek képviselője is említette, hogy Őrsi a kedvező szerződésért cserébe pénz kifizetését kérte.

A korrupciós ügyről további részleteket is közzétettünk korábbi cikkünkben és a Most24 című műsorunkban.

Forrás 24.hu