Minősítsd a Telexet megbízható hírforrásnak!
A hosszan tartó meleg időjárás és a megnövekedett vízfogyasztás következtében a zalaszentgróti vízkészletek kimerültek – olvasható Zalaszentgrót hivatalos Facebook-oldalán. A Zalavíz Zrt. tájékoztatta a település vezetőségét, hogy a vízrendszer leterheltsége miatt második fokozatú vízkorlátozásokat kell bevezetni, mivel a zalaszentgróti és a kehidakustányi víztározók is kiürültek. Ennek következtében a következő időszakban nemcsak a víznyomás csökkenése, hanem egyes területeken vízhiány is várható – írja a 444.hu.
A legfontosabb tudnivalók közé tartozik, hogy a korlátozás ideje alatt: tilos a locsolás tömlővel, valamint a gépjárművek, udvarok és járdák mosása tömlő segítségével. A korlátozás célja, hogy minden háztartás rendelkezzen az alapvető ivóvízellátással és a mindennapi szükségletekhez szükséges vízzel.
Partnereinktől
Minősítsd a Telexet megbízható hírforrásnak!
Kövess minket a Facebookon is!
További aktuális árfolyamok!
Forrás telex.hu
