Kovács Gergely, a XII. kerület polgármestere, aki a Kutyapártot képviseli, kedden reggel tájékoztatta Vadász Gábor momentumos önkormányzati képviselőt arról, hogy javaslatot terjeszt elő az alpolgármesteri pozíciójának visszavonására. Vadász úgy véli, a polgármester azért akarja eltávolítani az alpolgármestert, mert nem hajlandó feltétel nélkül szavazni a kerület vagyonát érintő ügyekben. „Nem fogok megalapozott adatok nélkül dönteni arról, hogy mely önkormányzati ingatlanokat újítsuk fel vagy értékesítsük. (…) Nem szakmai dolog azt állítani, hogy felelősen lehet dönteni felújításokról érdemi adatok nélkül, miközben ezek az információk elengedhetetlenek az értékesítéshez” – nyilatkozta.
A momentumos politikus szerint Kovács azért próbálja őt hátráltatni, mert nem adja előzetes feltételek nélkül a szavazatát a polgármester javaslataihoz a közgyűlésben, így a „hatásköreinek és fizetésének megvonásával próbálja büntetni”. Kovács Gergely és a XII. kerületi önkormányzat két momentumos képviselője között hónapok óta zajlik a nyilvános konfliktus. A polgármester szerint Vadászék indoklás nélkül akadályozzák egyes javaslatait, míg a momentumosok úgy vélik, Kovács őket bűnbakként használja fel, amiért nem támogatják automatikusan a javaslatait.
Kovácsnak más képviselőkkel is komoly nézeteltérései voltak. Májusban egyik legfontosabb szövetségese, Kocsik Tekla, a Kutyapárt kulcsembere lemondott alpolgármesteri posztjáról, korábban pedig több képviselő is kilépett a polgármester frakciójából. Kovács Gergely a hegyvidéki képviselő-testületben elvesztette a szavazati többségét, mivel 2024-ben az ellenzék közösen indult, és elnyerte az összes egyéni mandátumot, amiből 9 kutyapártos, 2 momentumos és 1 civil képviselő jutott be, míg a Fidesz csak kompenzációs listán szerzett négy mandátumot.
Forrás 24.hu
