Magyar Péter a visegrádi együttműködés fejlesztéséről beszélt.

Magyar Péter a visegrádi együttműködés fejlesztéséről beszélt.

A napirend előtti felszólalások éles vitákat generáltak.

Az ülés a parlamenti frakciók napirend előtti hozzászólásaival kezdődött. Toroczkai László elsőként szólt hozzá, megjegyezve, hogy örülnének a korrupció felszámolásának, azonban a valóságban a korrupcióellenes intézkedések mögött a magyar történelem egyik legsötétebb diktatúráját próbálják kiépíteni, ami példa nélküli Európában. A Mi Hazánk vezetője azt is kijelentette, hogy az új köztársasági elnök a Tisza Párt befolyása alatt áll majd. Magyar Péter, a Mi Hazánk elnökének reakciójára válaszul azt próbálta elkerülni, hogy érdemben válaszoljon, és támadta a frakciót azzal, hogy „mindenki látja, hogy semmire sem képesek”.

Latorcai Csaba a Tisza-kormány felelősségéről beszélt a keresztényellenes magatartás kapcsán Magyarországon. A KDNP politikusa bocsánatkérést várt az egyházi iskolákkal kapcsolatos megjegyzések után, és a pride-ra is kitért, ahol szerinte „tisztán vallásellenes provokáció” tapasztalható. A miniszterelnök pedig egy rövid értetlenkedés után úgy próbálta elkerülni a pride-ra tett megjegyzést, hogy nem tudja, mi fog ott történni, mert éppen egy kihelyezett kormányülésen lesz.

Bóka János folytatta a felszólalások sorát, és rámutatott, hogy a Tisza-kormány alkotmányos puccsot tervez az áprilisi választáson leadott listás szavazatok 53%-ára hivatkozva. „Rákosi Mátyás stratégiáját alkalmazzák az 1950-es évekből. Visszaélnek a hatalommal, a közbizalommal és a jogi eszközökkel” – hangsúlyozta a Fidesz képviselője.

Magyar Péter igyekezett elbagatellizálni Bóka János állításait, és azt mondta, hogy szánalmas és nevetséges, hogy Rákosi Mátyást emlegette. Végül azt állította, hogy ő is a Fidesz kormányának oszlopos tagja volt, aki hozzájárult a jogállamiság és a demokrácia leépítéséhez Magyarországon.

Forrás www.origo.hu