Őrsi Gergely rácsok mögött is végzi polgármesteri munkáját.

Őrsi Gergely rácsok mögött is végzi polgármesteri munkáját.

Átfogalmazott szöveg:

A polgármester úr továbbra is felelős az önkormányzat döntéseiért, részt vesz a döntéshozatali folyamatban, megkapja a testületi anyagokat, amelyeket elolvashat, visszajelzéseket írhat hozzájuk, és módosítást vagy új javaslatot is készíthet.

— nyilatkozta Varga Előd Bendegúz, a II. kerületi alpolgármester, a június elején korrupciós ügybe keveredett Őrsi Gergely polgármester jelenlegi helyzetéről, akit MSZP-s, fideszes és momentumos politikusok mellett tartóztattak le, a 24.hu kérdésére.

Az alpolgármester hangsúlyozta, hogy az önkormányzat működése zavartalan, és minden kötelező és önként vállalt feladatot ellátnak, miközben Őrsit helyettesíti a hivatalos eseményeken. Varga Előd Bendegúz 2019 óta alpolgármester és 1998 óta önkormányzati képviselő, sokáig MSZP–SZDSZ színekben, a legutóbbi választáson közös ellenzéki jelöltként indult.

A 24.hu cikkében emlékeztet, hogy Őrsi Gergely népszerű polgármester, aki a legutóbbi önkormányzati választáson közel 70%-os eredményt ért el. Letartóztatását követően a kerület lakói szimpátiatüntetést is szerveztek.

Nyitókép: Őrsi Gergely / Facebook

Forrás hvg.hu