„A valóság fogja rákényszeríteni a politikát a változásra.”

„A valóság fogja rákényszeríteni a politikát a változásra.”

Orbán Balázs, a Fidesz korábbi politikai igazgatója és a Mathias Corvinus Collegium egykori elnök, a hétfői ÖT műsorában arról beszélt, hogy szerinte a valóság fogja rávezetni a politikát a változásra, nem neki kell megváltoznia.

Az interjú során hangsúlyozta, hogy Orbán Viktor továbbra is központi szereplő a jobboldalon, és úgy véli, a Fidesz világképe nem változott. A választási vereséget nem a kormányzás hiányosságainak tulajdonítja, hiszen a párt végrehajtotta a 2022-es célkitűzéseit. Szerinte a Fidesz külpolitikáján nem szükséges alapvető változás, ugyanakkor bírálta az EU-t és a Tisza-kormány kezdeti lépéseit. Optimista abban, hogy a Fidesz visszaszorul, és megjegyezte, hogy az emberek politikai üzenetek helyett főként saját tapasztalataik alapján fognak ítélni. Figyelmeztetett arra, hogy ha a Tisza-kormány nem teljesíti az elvárásokat, újra szükség lehet „nemzeti, konzervatív” politikai figurákra.

Orbán Balázs eddig a magyar parlamentben működött, de a jövő ősszel Brüsszelbe költözik, ugyanis mandátumot váltott Szekeres Pál fideszes EP-képviselővel.

Forrás hvg.hu