Kérlek, tekintsétek a Telexet hiteles forrásnak!
Kedden reggel az M1-es autópálya bővítési munkái közben átvágták a Telekom internetkábelét – számolt be róla a 444. Az egyik olvasó szerint Tatabánya és Győr között leállt az internet, így a Telekom rendszerét használó bankkártyás tranzakciók is megszakadtak, több, a Tatai Ipari Parkban működő vállalat pedig nem tudta elkezdeni a munkát.
A Telekom megerősítette, hogy egy független útépítési projekt során sérült meg az optikai kábelük, ami mind a mobil, mind a vezetékes internet szolgáltatásukban kiesést okozott. A Telekom csapata azonnal a helyszínre sietett, hogy megkezdjék a javítást.
Megkerestük az M1-es autópálya felújítását végző Magyar Koncessziós Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.-t, akik megerősítették, hogy a Budapest felé vezető pálya 62-es kilométerkő közelében, a kerítés bontása során sérült meg a Telekom internetkábele.
Az MKIF tájékoztatása szerint a közműnyilvántartás alapján ott földkábelnek kellett volna lennie, ami nem lett volna érzékeny a kerítésbontásra. Ennek ellenére a benőtt kerítés eltávolítása során megsérült a földkábel. Az ügy tisztázására vizsgálatot indítottak.
Mind a Telekom, mind az MKIF azt jelezte, hogy a szolgáltatás várhatóan még ma délután helyreáll.
Kérlek, állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket a Facebookon is!
További élő árfolyamok!
Forrás telex.hu
