Ágh Attila politológus a Kompország című műsorban kifejtette, hogy „Orbán Viktor önként kérte a pofonokat”, amikor a Fidesz EU-ellenes kampányának kudarcáról beszélt. Hangsúlyozta, hogy a különállás hangsúlyozása és a patriotizmus mint egyedüli érték nem találta meg az emberek támogatását Magyarországon. Ezenkívül Orbán a választások előtt a helyzet helyett inkább Ukrajnáról beszélt, ami az emberekben unalmat keltett.
Ágh szerint a fiatalok ma már teljesen másképp tekintenek Európára, mint a korábbi generációk. A választás estéjén számos fiatal skandálta a tereken: „Európa, Európa!” Számukra az európaiság nem egy cél, hanem egy természetes állapot. Orbán Viktor a választási vereség után is a patriotizmusra helyezi a hangsúlyt, ami – több hiba mellett – a Fidesz fokozatos gyengüléséhez vezethet.
A műsor során szó esett a Fidesz-kormány legnagyobb hibáiról, az uniós források megszerzésének fontosságáról, a Tisza-kormány sikerének kinek az érdekében áll, és arról, hogy a magyar fordulat kinek jelenthet példát.
Forrás hang.hu
