Ivóvízhasználatot korlátoztak a nyíregyházi kórházban.

Ivóvízhasználatot korlátoztak a nyíregyházi kórházban.

Képünk illusztráció! (Fotó: Flickr.com/Joe Shlabotnik)

Megelőző intézkedéseket vezettek be a nyíregyházi Jósa András Tagkórház néhány épületében, miután a vízminőség-ellenőrzések mikrobiológiai eltéréseket tártak fel a kórház vízhálózatában – közölte a Szabolcs-Szatmár-Bereg Vármegyei Oktatókórház szerdai anyagában.

A közlemény szerint a szakemberek a vízhálózat különböző pontjain olyan eltéréseket észleltek, amelyek azonnali megelőző intézkedések bevezetését indokolták. Ezek a lépések a nyíregyházi gyógyintézmény Cardiovascularis Centrumát (CVC), illetve a sebészeti, rehabilitációs és belgyógyászati épületeket érintik. Az intézmény a vizsgálati eredmények beérkezése után azonnal megtette a szükséges szakmai és technikai lépéseket. Az érintett területeken a vízhasználatot a vonatkozó szabályok szerint korlátozták, alternatív megoldásokat biztosítottak, és megkezdték a vízhálózat fertőtlenítését, valamint a szükséges ellenőrző vizsgálatokat.

A kórház munkatársai a helyzethez illeszkedő higiénés eljárásokat alkalmazzák, garantálva a betegelátás folyamatos és biztonságos lebonyolítását, mindeközben gondoskodnak a betegek és hozzátartozóik egészségéről. Az intézkedések célja a megelőzés, valamint a betegek, hozzátartozók és dolgozók egészségének legmagasabb szintű védelme – hangsúlyozza az intézmény.

A kialakult helyzetet folyamatosan monitorozzák, szoros együttműködésben a hatóságokkal, és a szükséges beavatkozásokat a hatósági és szakmai előírásoknak megfelelően hajtják végre.

(MTI)

Forrás hang.hu