Szerda reggel a rendőrség előállította Fonyód korábbi fideszes polgármesterét, Hidvégi Józsefet és fiát – írja a Népszava. A két férfit gyanúsítottként hallgatták ki, majd Hidvégit 72 órára őrizetbe vették. Az ügyészség később dönt a letartóztatásáról, míg a fiát elengedték.
A múlt héten a Fonyódi Városfejlesztési és Városüzemeltetési Nonprofit Közhasznú Kft. ügyvezetőjét és egy rokonát is előállították a hatóságok. A nyomozás törvénytelen számlázások és kifizetések gyanúja miatt indult. Az ügyvezetőt különösen nagy értékű gazdasági csalással, míg a rokonát pénzmosással gyanúsítják. Mindkettőjüket letartóztatták.
A Népszava már tavaly júniusban arról számolt be, hogy a rendőrség több dokumentumot vitt el a városüzemeltetési cég irodájából, de akkor nem részletezték, hogy milyen ügyben vagy kik ellen indult nyomozás.
A fonyódi képviselő-testületen belül az ellenzéki képviselők tavaly bizottságot alakítottak a cég átvilágítására, nem sokkal azelőtt, hogy a rendőrség is nyomozni kezdett. A testület zárt ülésen nem fogadta el a bizottság jelentését, így a tartalma ismeretlen. A Népszava szerint 150-300 millió forintnyi kifizetést találhattak problémásnak a 2019-2024 közötti időszakból.
Képünkön Hidvégi József. Fotó: Facebook / Hidvégi József
Forrás hvg.hu
