Rendőrök a Semmelweis Egyetemnél, míg a miniszter posztolt.

Rendőrök a Semmelweis Egyetemnél, míg a miniszter posztolt.

Szerdán rendőri akció zajlott a Semmelweis Egyetem Üllői úti Belső Klinikai Tömbjénél: a Nemzeti Nyomozó Iroda Vagyon-visszaszerzési Hivatalának munkatársai egy folyamatban lévő büntetőeljárás keretében végeztek helyszíni intézkedéseket – tudósít a Blikk.

A hatóságok megerősítették az eseményt, de a nyomozás érdekeire hivatkozva nem árultak el részleteket a vizsgálat tárgyáról, illetve arról, hogy kapcsolódik-e az egyetemhez vagy annak munkatársaihoz.

A Blikk megjegyezte, hogy a történtek egybeestek azzal, hogy Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a Facebookon posztolta, hogy a kormány „Tisztítótűz” néven futó intézkedése az egészségügyi szektort is érinti, célja pedig a visszaélések feltárása, miközben a tisztességes dolgozók védelmét tartja szem előtt.

Forrás 24.hu