A Mi Hazánk akciója után magyar zászlók díszítik az Erzsébet hidat.

A Mi Hazánk akciója után magyar zászlók díszítik az Erzsébet hidat.

Te állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A Budapest Pride felvonulás idején nemcsak nemzeti lobogó, hanem Pride-zászló is lesz az Erzsébet hídon szombaton – tájékoztatott az MTI Karácsony Gergely főpolgármester közleménye alapján.

„A budapesti hidakon a nemzeti lobogó a nemzeti ünnepeken hullámzik. Most néhány kedves ember azt javasolja, hogy az Erzsébet hídra kitűzött zászlókkal a Budapest Pride is váljon nemzeti ünneppé. Igazán kedves gesztus” – írta bejegyzésében a főpolgármester.

„Igaz, hogy a saját és mások szabadságáért, emberi méltóságunk elidegeníthetetlen jogáért, jogi egyenlőségért, kölcsönös tiszteletért és elfogadásért kiálló Budapest Pride számomra is egy valódi szabadságünnep, és ez idén is a magyar szabadság napján zajlik.”

„Ezért a felvonulás idejére nemcsak a nemzeti lobogót, hanem Pride-zászlót is kitűzünk a hídra, köszönöm az ötletet” – zárta bejegyzését Karácsony Gergely a szombati esemény kapcsán.

Az esemény előtt történt, hogy egy férfi leszedte és a Dunába dobta a Pride-zászlókat a hídon. A fővárosi önkormányzat azonnal feljelentést tett, és bejelentették, hogy pár napon belül pótolják a zászlókat. Karácsony Gergely a zászlóellenes férfinak köszönte meg az ingyenes reklámot. Két nappal az incidens után este a rendőrség elfogta az elkövetőt otthonában, aki beismerte tettét, majd a kihallgatás után szabadon engedték; rongálás miatt folyik ellene eljárás. Szerdán pedig a Mi Hazánk mozgalom tagjai magyar zászlókkal borították be a hidat.

Partnereinktől

Te is állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu