A MÁV útmutatót adott a hőségben utazóknak.

A MÁV útmutatót adott a hőségben utazóknak.

Illusztráció: MÁV-vonat Rákosrendezőnél (Fotó: Magyar Hang/Tompos Ádám)

A MÁV javasolja az utasoknak, hogy a rendkívüli hőségben legyenek kellő mennyiségű folyadékkal felkészülve, és lehetőség szerint válasszák a modern, légkondicionált járműveket. Közleményükben kiemelték, hogy a kánikula megérkezésével a hétvégétől harmadfokú hőségriasztás lesz érvényben, és a balatoni szezon is felfokozódik. Az utazási nehézségek enyhítése érdekében ingyenes vízosztást szerveznek a legforgalmasabb állomásokon a legmelegebb időszakokban (általában 10 és 17 óra között, a készlet erejéig). „Fontos, hogy senki ne induljon el elegendő ivóvíz vagy szomjoltó ital nélkül. Érdemes előre megtervezni az utazást, elkerülni a tűző napon való várakozást, és fokozottan figyelni egymásra, különösen az idősekre és a kisgyermekkel utazókra” – írták.

– Az elégedettség érdekében a legutóbbi évek tapasztalatai alapján már csütörtökön is jelentős forgalomra lehet számítani a Balaton felé, míg hétvégi visszautak esetében várhatóan vasárnap lesz a legnagyobb a zsúfoltság – tették hozzá, és arra kérték az utasokat, hogy lehetőség szerint előre vásárolják meg jegyeiket. Azt is javasolják, hogy csütörtökön vagy péntek kora délelőtt induljanak, mivel péntek délután és szombat reggel a teltház garantált.

„A hétvégén minden rendelkezésre álló járművet forgalomba állítunk” – olvasható a közleményben, ahol említést nyertek azok a járatok is, amelyek klímája a legextrémebb hőséget is elviseli. Ezen kívül több forgalmas vasútállomáson párakapuk is üzemelnek.

Forrás hang.hu