Csütörtök délben Magyar Péter miniszterelnök és Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter élő videóban jelentkeztek be a budapesti Uzsoki utcai kórházból, hogy tájékoztassák a közönséget a kórház klímájának állapotáról a hőségriadó idején. A miniszterelnök elmondta, hogy a Tisza-kormány egyik első lépése volt több mint két héttel ezelőtt 3,6 milliárd forintnyi sürgős költségvetési forrást átcsoportosítani a kórházi klímaberendezések cseréjére és fejlesztésére.
Magyar közölte, hogy 32 kórházban azonnal megkezdődtek a felújítási munkák, és az Uzsoki utcai kórházat azért látogatták meg, mert itt már befejeződött a folyadékhűtő cseréje. „Több mint 130 millió forint bruttó beruházás valósult meg itt néhány nap alatt” – mondta a bejárás során.
A miniszter elmondta, hogy péntek éjfélkor vörös riasztás lép életbe a hőség miatt, ami rendkívüli megterhelést jelent az egészségügyi rendszerre, a tűzoltóságra, valamint az ország közlekedési rendszerére és lakosságára. Közölte, hogy a kormányülésről tájékoztatást tartanak az országos tisztifőorvossal, a tűzoltóság képviselőjével és a Védelmi Igazgatási Hivatal egyik vezetőjével. „Egy kormányrendeletet is elfogadunk, hogy összehangoljuk a védelmi tevékenységet” – tette hozzá, és kijelentette, hogy ő irányítja majd a tevékenységeket, amit a honvédelmi, belügyminiszter, egészségügyi miniszter, közlekedési és beruházási, továbbá gazdasági és energetikai miniszter, valamint a nemzetbiztonsági főtanácsadó is támogatni fog.
Ezenkívül megemlítette, hogy nemsokára megjelenik a Magyar Közlönyben az erre vonatkozó kormányrendelet. „Az egész országra szükség van, hogy minél kevesebb problémával és gond nélkül vészeljük át ezt a rendkívüli hőséget” – zárta szavait.
Forrás telex.hu
