Bús Balázs: „A bíróság politikai döntést hozott.”

Bús Balázs: „A bíróság politikai döntést hozott.”

A Kecskeméti Járásbíróság harminc napra előzetes letartóztatásba helyezte Bús Balázst a Nemzeti Kulturális Alap 17 milliárd forintos támogatási ügye miatt indított büntetőeljárás keretein belül. A volt óbudai polgármestert és a kulturális alap egykori alelnökét hűtlen kezelés gyanújával vették őrizetbe. Bús Balázs a letartóztatásról szóló döntés után is hangsúlyozta ártatlanságát – jelentette az Index.

A tárgyalásra bilincsben érkezett Bús Balázs, aki a döntés kihirdetése után erőteljesen bírálta a bíróság határozatát, kijelentve, hogy szerint szerinte jogtalan, politikai alapú döntés született.

“Egy törvénytelen döntést hoztak, amelyet nem tartok megalapozottnak. Ennek megfelelően harminc napra elrendelték a további letartóztatásomat” – nyilatkozta.

A Nemzeti Kulturális Alap egykori alelnöke hangsúlyozta, hogy kész együttműködni a hatóságokkal, és visszautasította a vádakat. Azt mondta: “Mindenben segítek a hatóságoknak. Soha nem követtem el bűncselekményt, és soha nem hoztam jogellenes döntést.”

A NAV kedden összesen hat embert helyezett őrizetbe az NKA támogatási rendszerével összefüggésben, köztük a támogatások odaítéléséről döntő testület volt tagjait és a pályázatok lebonyolításában részt vevő szervezetek vezetőit.

A Fidesz politikai koncepciós eljárásokról beszélt az NKA ügyében, kifejezve, hogy a nemzeti kormány mindent megtett a magyar kultúra támogatása érdekében. “Büszkék vagyunk, hogy a nemzeti kormány a magaskultúra mellett a mindennapi kultúrát is támogatja, és azt minden településen elérhetővé tette. Azok, akik mindezt lehetővé tették, elismerést érdemelnek, nem üldöztetést” – fogalmazott az ellenzéki párt.

Forrás www.origo.hu