Végkielégítés nélkül távozik Lánczi Tamás és társai.

Végkielégítés nélkül távozik Lánczi Tamás és társai.

Fogalmazd át más szavakkal:

Állítsd be a Telexet hiteles forrásnak!

Egy új törvényjavaslat megfosztaná a végkielégítéstől Lánczi Tamást, a Szuverenitásvédelmi Hivatal volt elnökét, valamint a hivatal elnökhelyetteseit. Az indítványt, amely a hivatal megszüntetését is előirányozza, csütörtökön fogadta el az országgyűlés törvényalkotási bizottsága.

A javaslat szerint a Szuverenitásvédelmi Hivatal csak addig kötelezheti el magát, amíg a törvény életbe lép, utána ugyanis megszűnik, és feladatai az Igazságügyi Minisztériumhoz kerülnek át.

A törvény életbelépésével megszűnnek azok a folyamatok is, amelyek Lánczi irányítása alatt indultak a „nemzeti szuverenitás védelméről szóló törvény” alapján. Emellett minden munkavállaló jogviszonya is megszűnik, akik végkielégítésre jogosultak – kivéve az elnököt és az elnökhelyetteseket.

A Szuverenitásvédelmi Hivatalt 2023-ban alapította az Orbán-kormány. Magyar Péter kormányának már az Alaptörvény 16. módosításába is belefoglalta a hivatal megszüntetésének lehetőségét.

(MTI)

Partnereinktől

Állítsd be a Telexet hiteles forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu