Szeptembertől elindul a kórházi fertőzéseket nyilvántartó és közzétevő rendszer – erről Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter beszélt csütörtökön, amikor a miniszterelnökkel közösen látogatást tett a Budapesti Uzsoki Utcai Kórházban, az MTI híradása szerint.
Hegedűs Zsolt hangsúlyozta, hogy szeptembertől mérni és hitelesíteni fogják a kórházi fertőzéseket. Elmondta, hogy csütörtökön kapta kézhez azt az anyagot, amely tartalmazza a fertőzések mérésének és nyilvánosságra hozatalának részleteit. Ezt a kormányzatnak is bemutatják, és szeptember elsején elkezdődnek a folyamatok.
A miniszter az átláthatóságot nevezte az egyik legfontosabb szempontnak, és kifejezte eltökéltségüket abban, hogy a magyar emberek számára modern, európai szintű és magas színvonalú egészségügyi ellátást biztosítsanak.
Hegedűs Zsolt szerint az új egészségügyi rendszer nem a mennyiségi, hanem az értékalapú megközelítésre fog építeni. Az őszinteség, az átláthatóság és a szakmaiság lesznek a reform három alapelve, amelyeket kedden Luxembourghoz kötött.
Ezen kívül a Bethesda Gyermekkórházban új, korszerű eszköz segíti az orvosok képzését, amely a gyermekápolók és gyermekorvosok felkészítésére szolgál. A babaszimulátor lehetővé teszi, hogy a szakemberek valósághű környezetben gyakoroljanak életmentő beavatkozásokat, biztonságos oktatási keretek között.
Forrás www.origo.hu
