Szeptembertől indul a kórházi fertőzéseket mérő rendszer.

Szeptembertől indul a kórházi fertőzéseket mérő rendszer.

Magyar Péter és Hegedűs Zsolt az Uzsoki utcai kórházban (Fotó: Magyar Péter Facebook-oldala, képernyőfelvétel)

Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter bejelentette, hogy megérkezett a dokumentum a kórházi fertőzések mérésének és hitelesítésének módjáról, valamint az adatok közzétételének menetéről. Ezt a tájékoztató anyagot bemutatják a kormánynak, és szeptember elsejétől már beindítják ezeket a rendszereket.

A miniszter hangsúlyozta, hogy a legfontosabb tényező az átláthatóság, és elmondta, hogy mindent megtesznek azért, hogy modern, európai színvonalú egészségügyi ellátást nyújtsanak a magyar lakosságnak. Megjegyezte, hogy az új kormány nyitottan áll a problémákhoz. Magyar Péter felidézte, hogy a Tisza-kormány egyik első intézkedéseként több mint 3,6 milliárd forintot ítéltek oda azonnali rendkívüli költségvetési forrásként kórházi klímaberendezések cseréjére és fejlesztésére. Az Uzsoki utcai kórház volt az egyik első helyszín, ahol megtörtént a folyadékhűtők cseréje; azonban jelezte, hogy a munka még nem zárult le, és az ország több pontján jelenleg is folynak a javítási és karbantartási munkálatok.

Forrás hang.hu