Magyar Péter a 24.hu oldalán reagált Török Gábor politikai elemző megjegyzéseire, miszerint nem lenne helyénvaló ellentétes irányba haladni a demokratikus választói akarat és felhatalmazás ellen. Török a Sulyok Tamás államfő leváltásáról szóló javaslatot elemezte, és kifejtette, hogy az alkotmányozó többség szinte korlátlan hatalmat biztosít a vezetőknek, akikről úgy véli, hogy az Orbán-kormányok ezzel éltek is. A Tisza-kétharmad mostani javaslata pedig különösen szembetűnő, mivel egy egyszerű alkotmánymódosítással kívánja eltávolítani a jelenlegi államfőt. Török hangsúlyozta, hogy ez a megközelítés nem bonyolítja túl a dolgokat, nem próbálja intézményes keretek között megvalósítani, hanem nyíltan kimondja, mi a politikai szándék.
A Tisza már a választási kampány során világossá tette, hogy eltávolítja az Orbán által kinevezett „bábokat”, azaz az állítólagosan független intézmények élére helyezett személyeket. Ez a lépés az uniós források hazahozatala és a vagyonvisszaszerzés mellett az egyik legfontosabb kampányígéret volt. Magyar Péter már többször is felszólította Sulyok Tamást a távozásra, de eddig senki sem lépett le a posztjáról.
Török Gábor csütörtöki Facebook-bejegyzésében nem tért ki arra, hogy milyen más módszerrel lehetne elérni az államfő távozását, és nem említette, hogy a kormány később széleskörű alkotmánymódosítást tervez, amelyhez népszavazás is kapcsolódhat. Elképzelhető, hogy ennek részeként bevezetnék a közvetlen elnökválasztást is, amelynek alapján a következő államfő esetleg nem töltené ki a mandátumát.
Forrás hang.hu
