Hann Endre a HVG-ben arról számol be, hogy a hazai társadalom jelentős, háromnegyedes többsége támogatja az euró bevezetését Magyarországon, azonban a vélemények eltérnek abban a kérdésben, hogy mikor legyen ez. A Medián választás utáni kutatása kimutatta, hogy a válaszadók fele óvatos, és csak alapos előkészítés után válna meg a forinttól, míg minden ötödik személy azt preferálná, hogy az eurót minél gyorsabban bevezessék. Az ellenzők aránya 23 százalék, és ez az arány magasabb az idősebb, vidéki és alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkező csoportok körében. A Tisza-pártiak 92 százaléka támogatja az euró bevezetését, míg a fideszesek körében csupán 32 százalék osztja ezt a nézetet.
Forrás 24.hu
