Orbán Anita 37 nagykövetet vált le.

Orbán Anita 37 nagykövetet vált le.

Képünk csupán illusztráció! Magyarország bukaresti nagykövetsége (Fotó: Magyar Hang/Lukács Csaba)

A külügyminisztérium elindítja a külképviselet-vezetői kar átalakítását – ezzel a kijelentéssel indította pénteken reggel közzétett Facebook-videóját Orbán Anita. A külügyminiszter összesen 37 misszióvezetőt hív haza. A váltások részben a megbízatások lejáratához kötődnek, míg más esetekben az új külpolitikai prioritásoknak megfelelő képviselet az indok, hogy olyan nagykövetek képviseljék Magyarországot, akik hitelesen és hatékonyan tudják szolgálni érdekeinket.

A miniszter hangsúlyozta, hogy ezek a személyi változások egy átfogó szakmai megújulás részei is. A Külügyminisztérium célja egy magas színvonalú és professzionális diplomáciai kar kialakítása. Olyan nagykövetekre és diplomatákra van szükség, akik aktívan segítik Magyarország külpolitikai céljainak elérését és megerősítik a nemzetközi érdekérvényesítő képességünket.

A minisztérium törekvése, hogy a diplomácia újra igazi hivatássá váljon, amely kiszámítható szakmai fejlődést és stabil életformát kínál a legtehetségesebb szakembereknek. Meggyőződésünk, hogy Magyarország külpolitikai, gazdasági és nemzetstratégiai érdekeinek hatékony képviselete csak jól képzett, motivált és professzionális diplomáciai karra alapozható. Ez garanciát jelent arra is, hogy a Külügyminisztérium a jövőben még sikersebben támogathassa a szaktárcák nemzetközi céljainak megvalósítását – mondta Orbán Anita.

Forrás hang.hu