Őrsi Gergely ügyvédje: a húszezres órás képek nem nála készültek.

Őrsi Gergely ügyvédje: a húszezres órás képek nem nála készültek.

Az ügyészség által közzétett kutatási fénykép a húszezresekről. (Fotó: Ugyeszseg.hu)

Őrsi Gergely, az óbudai korrupciós ügyben letartóztatott polgármester védője, Morvai Attila nyilatkozott a Budai Polgárnak. Az ügyvéd szerint a Központi Nyomozó Főügyészség által nyilvánosságra hozott, húszezresekkel teli asztalt és értékes férfi karórákat bemutató képek nem a II. kerületi polgármester lakásán készültek. A jogi képviselő a helyi lapnak emlékeztetett arra is, hogy az ügyészség nem közölte, kiknél találták a képeken látható bizonyítékokat.

A II. kerület polgármesterét büntetőeljárás alá vonták a Központi Nyomozó Főügyészség gyanúja alapján, miszerint kapcsolata lehet az óbudai korrupciós ügyhöz. „Senkinek sem kívánom, hogy egyetlen tanúvallomás alapján súlyos kényszerintézkedés alá kerüljön, főleg egy ilyen összetett ügyben. Ráadásul a tanú hitelessége is megkérdőjelezhető, számos ellentmondás merült fel a vallomása során” – nyilatkozta Őrsi ügyvédje a helyi médiának, legyen az a polgármester Facebook-oldalán is olvasható.

Morvai Attila megismételte, hogy a rendelkezésre álló ügyiratok alapján nem található megalapozott gyanú. Kifogásolta, hogy a sajtóban több helyen is megjelent az ügy központi szereplőjének vallomása. A polgármester jelenleg büntetőeljárás alatt áll, de az Alaptörvény értelmében őt is megilleti az ártatlanság vélelme, így jogerős döntés hiányában továbbra is gyakorolhatja polgármesteri jogait és teljesítheti kötelezettségeit. „Ő maga is jelezte, hogy a megfelelő keretek között el kívánja látni a feladatait” – tette hozzá az ügyvéd.

A Központi Nyomozó Főügyészség június 4-én 12 embert gyanúsított meg, köztük Őrsi Gergelyt is, akinek nevét két fotóval illusztrálták: az egyik egy húszezresekkel borított asztal, a másikon három értékes férfi karóra látható. Morvai Attila állítja, hogy ezek a képek nem védence lakásán készültek.

Pénteken kiderült, hogy a június 4-én letartóztatott nyolc gyanúsított kényszerintézkedésének elsőfokú döntését a Fővárosi Törvényszék helyben hagyta. Ez azt jelenti, hogy Őrsi Gergely, valamint a korábbi II. kerületi polgármester, Láng Zsolt, Molnár Zsolt volt MSZP-s képviselő, Puskás Péter volt fideszes alpolgármester, Szkaliczki Tünde és Matisz Károly momentumos politikusok, valamint két vállalkozó július elejéig börtönben maradnak. Az utóbbi négy esetében már a múlt héten megszületett a másodfokú döntés.

Forrás hang.hu