A vadász szervezet reagált Kovács Zoltán posztjára.

A vadász szervezet reagált Kovács Zoltán posztjára.

Kovács Zoltán, az Orbán-kormány kommunikációs vezetője, véleményt fogalmazott meg az emberi gonoszságról, miután leváltották a Nimród vadászmagazin főszerkesztői posztjáról. Az újonnan a lap kiadásával megbízott vadászszervezet közölte, hogy igyekeztek tájékozódni Kovács elképzeléseiről a magazin jövőjét illetően, azonban ő nem válaszolt megkeresésükre.

„Nem meglepő, hogy sok probléma van a világban, mert az emberek gonoszsága mellett csak az ostobaságuk a nagyobb” – írta Kovács Zoltán, köszönetnyilvánítása mellett, amelyet az Országos Magyar Vadászati Védegylet magazinjának Facebook-oldalán osztott meg június 23-án. E napon távolították el posztjáról a szervezet vezetősége. (Az elnök, aki korábban Semjén Zsolt fideszes politikai képviselő és miniszterelnök-helyettes volt, lemondása után dr. Bárándy Péter vette át a pozíciót.)

Kovács a magazin Facebook-bejegyzésében kifogásolta, hogy nem hívták meg az elnökségi ülésre, és leváltásáról nem értesítették személyesen. Pechtol János, az Országos Magyar Vadászati Védegylet ügyvezető elnöke elmondta, hogy Kovácsot azért nem hívták meg, mert ő korábban nem reagált a vezetőség felkeresésére. Az OMVV felmondta a Nimród havi lapot eddig kiadó, állami tulajdonú Természettel Nonprofit Kft.-vel fennálló szerződést. A szerződés lejárta után, szeptembertől a Védegylet új irányvonalat kíván követni a lap működésében, és a szervezési munkálatok már folyamatban vannak. Az átszervezés részeként június 4-én a Védegylet rá is kérdezett Kovács véleményére a magazin jövőjét illetően, de ő nem reagált. A vezetőség pedig döntött, hogy jövője Kovács Zoltán nélkül képzelhető el.

A Nimród júliusi számában Kovács Zoltán még főszerkesztőként szerepel, de az augusztusi és szeptemberi kiadásokat már Pechtol János felügyelete alatt készítik. Az ügyvezető szerint a három hónapos felmondási idő alatt a személyzet változatlanul dolgozik, a jövőről később fognak dönteni.

Forrás hang.hu