Vitézy Dávid újraindítja a személyszállítást két lezárt vonalon.

Vitézy Dávid újraindítja a személyszállítást két lezárt vonalon.

Fogalmazd át más szavakkal:

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Vitézy Dávid, a közlekedési és beruházási miniszter, pénteken a Facebookon bejelentette, hogy augusztus 1-jétől újraindul a személyszállító vasúti közlekedés Komló és Dombóvár között, ahol a vonatok kétóránként közlekednek. Szeptember 1-jétől pedig Miskolc és Tiszaújváros között is elkezdik a személyszállító vonatok közlekedését, szintén kétórás frekvenciával, egész nap.

A miniszter rámutatott, hogy ezzel egy korábbi döntést javítanak ki, amely következtében ezek a vidéki városok elveszítették a vasúti személyszállítást. Bejegyzésében Vitézy bírálta elődjét, Lázár Jánost, megjegyezve, hogy miközben Lázár a vidék fejlődéséről beszélt, valójában vidéki városokat fosztott meg a vasúti közlekedéstől. Az újrainduló járatok célja, hogy orvosolják ezt a problémát.

Partnereinktől

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

Kövess minket Facebookon is!

További élő árfolyamok!

Forrás telex.hu