Magyar Péter: Magyarország tanul a szabadságról, rendről.

Magyar Péter: Magyarország tanul a szabadságról, rendről.

Magyar Péter miniszterelnök a Nemzeti Közszolgálati Egyetem szombati tisztavató ünnepségén hangsúlyozta, hogy minden hivatásosnak becsülettel és tisztességgel kell szolgálnia, hűséggel a törvény és a hazájuk iránt. Arra kérte a végzett hallgatókat, hogy bátran lépjenek fel, ha törvénytelenséget észlelnek, és álljanak ellen méltatlan parancsoknak. Azt is kiemelte, hogy az egyenruha a hazát képviseli, nem a hatalmat, és a törvény minden magyar emberé. Magyarország a végzett hallgatókra számít, és a kormány mindent megtesz, hogy ők is számíthassanak a hazájukra.

A miniszterelnök elmondta, hogy az ország jelenleg tanulja, mit jelent a szabadság, a rend és a becsület. Szerinte a rendfenntartás eddig a hatalom érdekeit szolgálta, de most egy új korszak kezdete előtt állunk. Szabó Bence százados üzenetét is idézte, amely arra figyelmeztetett, hogy a rendőrök tartsanak ki, és szintén azt hangsúlyozta, hogy szolgáljanak becsülettel, és merjenek kiállni a törvényességért. Hozzátette, hogy a haza emberekből áll, és a biztonságot meg kell teremteni.

Forrás www.origo.hu