Vitézy Dávid és Gong Tao, Kína budapesti nagykövete (Forrás: Facebook / Vitézy Dávid)
A kormány döntése értelmében hivatalosan kezdeményeztük a Budapest-Belgrád vasútvonal beruházásának titkosításának feloldását, amihez a kínai fél hozzájárulása is szükséges – írta közösségi oldalán Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter, miután találkozott a Kínai Népköztársaság nagykövetével.
Vitézy megjegyezte, hogy „a beruházás már közel a befejezéshez, a pályát tehervonatok már igénybe veszik, de a vonatbefolyásoló rendszer jelenleg is tesztelés alatt áll. Egyetértettünk abban, hogy a legfontosabb közös cél a hazai és európai biztonsági előírások betartása mellett, a rendszer alapos tesztelését követően, minél előbb megkezdhessük a személyszállítást a vonalon.”
Forrás hang.hu
