Az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium intézkedéseket hozott a hőség miatt – írta Lannert Judit miniszter a Facebookon. Hangsúlyozta, hogy bár az iskolai tanév véget ért, a szakképzés keretein belül továbbra is folynak szakmai gyakorlatok és tanműhelyi foglalkozások, valamint a felsőoktatásban is sok diák készül a vizsgákra, emellett országszerte több ezer gyermek vesz részt nyári táborokban.
A pedagógusoknak a következő héten iskolai feladataik vannak, de az extrém hőség miatt az intézményvezetők engedélyezhetik az otthoni munkavégzést hétfőn és kedden.
A gyermektáborokban törekedni kell arra, hogy a szabadtéri programokat védett beltérben tartsák, a szakképzés keretein belül pedig szükség szerint módosítják a gyakorlati képzések ütemezését és több pihenőidőt biztosítanak.
Magyarországon szombattól kedd éjfélig harmadfokú hőségriadó van érvényben az ország teljes területén, a meteorológiai előrejelzések szerint szerdán várható a hőség enyhülése záporokkal és zivatarokkal.
A címlapfotón illusztráció látható. Fotó: Túry Gergely.
Forrás hvg.hu
