Péntek délután kezdődött a Tisza-kormány háromnapos kihelyezett ülése Pilisszentkereszten, ám a részletekről szinte semmi információ nem szivárgott ki. Csak annyit tudunk, hogy a Büntetés-Végrehajtás Oktatási és Rehabilitációs Központban tartják, ahol szigorú őrizet alatt állnak. Magyar Péter miniszterelnök a 444-nek adott interjújában elmondta, hogy a Tisza frakcióvezetői is jelen vannak, hogy „kérdezni tudjanak és részt vehessenek a vitában.”
A titkolózás ellenére a miniszterelnök, aki szombaton részt vett és beszédet mondott egy ünnepélyes tisztavatáson Budapesten, este megosztott egy vacsora előtti fotót a csapatról. Ezen látható, hogy minisztereken és az ígért frakcióvezetőkön kívül kik vettek még részt a kormányülésen.
Ott volt például Forsthoffer Ágnes, az Országgyűlés elnöke, Tóth Péter, a volt kampányfőnök és jelenlegi nemzetbiztonsági főtanácsadó, Bíró-Nagy András, a Miniszterelnökség szakpolitikáért felelős államtitkára, valamint Kustánczi Norbert, a kommunikációért felelős államtitkár. A csapat tagja volt Magyar Péter kabinetfőnöke, Sümeghy Klaudia, illetve a kormányszóvivők is. továbbá Bódis Kriszta, a társadalompolitikai stratégiáért és ágazati koordinációért felelős, valamint Rost Andrea, a magyar zenekultúráért felelős kormánybiztos is jelen volt.
Forrás hvg.hu
