Székely János, Szombathely megyéspüspöke és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) elnöke a tetőző hőség miatt kérte a templomok megnyitását. A Magyar Kurírban közzétett felhívásában hangsúlyozta, hogy a kánikula több ember egészségére veszélyes, különösen az idősek, kisgyermekek, krónikus betegek és hajléktalanok esetében.
Ezért arra kérte a keresztény közösségeket, hogy a forró napokban, főként a legmelegebb órákban nyissák meg templomaik ajtaját, hogy menedéket kínálhassanak. Székely János véleménye szerint különösen a forgalmas helyeken található, régi templomok alkalmasak erre.
Olyan helyeket szeretne, ahol:
– bárki pihenhet és felfrissülhet;
– van lehetőség egy pohár ivóvizet fogyasztani, csendes padon ülni, vagy néhány perc nyugalmat találni;
– a keresztény szeretet megnyilvánulása tapasztalható.
Az MKPK elnöke rámutatott, hogy a forróság idején nyitott templomkapu egyszerre hozzájárul az emberek fizikai jólétéhez és lelki megerősödéséhez, valamint a keresztény szeretet és az egymás iránti felelősség kifejezéséhez.
Forrás 24.hu
