Magyar Péter így látta a Tisza-kormány első ötven napját.

Magyar Péter így látta a Tisza-kormány első ötven napját.

„Nagyon elégedett vagyok a TISZA-kormány első 50 napjával. Az elmúlt rövid időszakban számos vállalásunkat sikerült már teljesíteni” – írta közösségi oldalán a miniszterelnök. Magyar Péter bejegyzésében részletesen felsorolta, milyen pozitív lépéseket tettek eddigi kormányzásuk során.

A miniszterelnök kiemelte többek között az uniós források hazahozataláról szóló megállapodást, a miniszterelnöki mandátum nyolc évre történő korlátozását, a kórházak klímafejlesztési programját, a közmédia reformját, a Visegrádi Négyek újraindítását, valamint a Tisztítótűz-műveletet is. Hozzátette, hogy a magyar lakosság többsége szerint jó irányba haladnak a dolgok. Ugyanakkor érdemes megjegyezni, hogy több politológus, jogász és szakértő sokkal kritikusabban értékeli az eltelt ötven napot, mint a miniszterelnök.

Többek között sokakat felháborított a Sulyok Tamás leváltására tett alaptörvény-módosítás javaslata, az országgyűlési képviselők mandátumának időkorlátozása, valamint a polgármesteri fizetések befagyasztása. Ezzel kapcsolatban Orbán Viktor egykori legnagyobb ellenfele, Márki-Zay Péter, Hódmezővásárhely polgármestere is kifejezte elégedetlenségét, azt mondva: „Nem erre szavaztunk!”

Forrás www.origo.hu