Magyar Péter, a miniszterelnök, egy sajtótájékoztatón (Fotó: a miniszterelnök Facebook-oldala)
Vasárnap Magyar Péter, a miniszterelnök közösségi oldalán kifejtette, hogy büszke a Tisza-kormány első 50 napjára, hiszen ilyen rövid idő alatt számos vállalásukat sikerült teljesíteniük. Eredményeik közt említette, hogy megállapodtak 6000 milliárd forint uniós forrás hazahozataláról, az infláció évek óta a legalacsonyabb szinten áll, és a forint öt éve nem volt ennyire erős. Hozzátette, hogy jelentősen csökkent a magyar államadósság finanszírozása, és az üzemanyag ára is jelentősen alacsonyabb, mint a korábbi hatósági ár.
Kiemelte, hogy elindították a „Tisztítótűz” műveletet, amelyet a legerősebb korrupcióellenes fellépésként írtak le. Hamarosan létrejön a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal, és elfogadták a miniszterelnöki mandátum nyolc évre korlátozását. Magyar Péter szerint visszaszerezték a közérdekű alapítványokba kiszervezett állami vagyont, csökkentették a politikai képviselők és államtitkárok bérét, valamint legalább 50 milliárd forint megtakarítást terveznek a képviselői költségvetések csökkentésével. Ezen kívül leállították a devizahiteles ügyek végrehajtását és kilakoltatásokat is.
A miniszterelnök arról is beszélt, hogy elkezdték a NER „legnagyobb bűneinek” feltárását; folyamatban van a teljes átvizsgálás, amelyek során bemutatták a NER luxusberuházásait. A Karmelitát megnyitották, és a miniszterelnöki iroda egy egyszerű minisztériumi helyiségbe költözött. Magyar Péter úgy fogalmazott: „Visszatértünk Európába.” Kiemelte a Visegrádi Négyek együttműködésének újraindítását is, valamint hogy százezer kárpátaljai magyar visszakapta nyelvhasználati, oktatási, kulturális és politikai jogait. A teljesített vállalások közt szerepel a független közmédia megteremtése, a gyülekezési jog biztosítása, és a gyűlöletkeltő politikai hirdetések betiltása.
Az eredmények között említette továbbá az önálló oktatási, egészségügyi, környezetvédelmi és vidékfejlesztési minisztériumok létrehozását, a rendeleti kormányzás megszüntetését, Magyarország csatlakozását az Európai Ügyészséghez, valamint az ország jogi státuszának megőrzését a Nemzetközi Büntetőbíróságban. Bejelentette, hogy nyilvánosságra hozták a kegyelmi ügy iratait, felülvizsgálták a diplomata-útlevelek kiadását, és több milliárdos kórházi klímafejlesztési programot indítottak. Emellett elkezdték a vagyonadó és iskolakezdési támogatás bevezetésének előkészítését, valamint az ügynökakták nyilvánosságra hozatalát.
A miniszterelnök végezetül hangsúlyozta, hogy az országban rend, béke és biztonság van, és a magyarok döntő többsége úgy véli, hogy jó irányba haladnak a dolgok; az utcákon sokkal több mosolygós ember látható.
Forrás hang.hu
