Elnököt választott a Momentum: kispesti képviselő irányít.

Elnököt választott a Momentum: kispesti képviselő irányít.

Ezen a hétvégén a Momentum, amely májusban elhagyta a parlamentet, tisztújító kongresszust tartott, ahol új elnököt választottak. A tagok Szilas Kincsőt, kispesti önkormányzati képviselőt és a Momentum Nőügyi Érdekképviseleti Csoport korábbi vezetőjét bízták meg e pozícióval – áll a párt közleményében.

Szilas megválasztása során hangsúlyozta, hogy a Momentum nem fogadhatja el, hogy a Tisza-kormány ellenzéke csupán a Fidesz és a Mi Hazánk legyen, mivel ezek a szélsőséges pártok nem alkalmasak a demokrácia felügyeletére. „Miután a választások előtt visszafogtuk magunkat az ország érdekében, most itt az idő, hogy előrelépjünk, és demokratikus ellenzékként figyelemmel kísérjük és véleményezzük a kormány munkáját, hiszen a Momentum Magyarország egyetlen konstruktív ellenzéki pártja” – mondta az új elnök.

Szilas Kincső az elmúlt években kispesti önkormányzati képviselőként és a Momentum Nőügyi Érdekképviseleti Csoport vezetőjeként tevékenykedett. A párt szerint számos olyan kezdeményezést indított, amelyek a nők és fiatalok közéleti szerepvállalását, a munka és magánélet egyensúlyát, valamint a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok védelmét célozták meg.

Forrás 24.hu