Új elnököt választott a Momentum.

Új elnököt választott a Momentum.

A hírt a párt közösségi platformján osztották meg, ahol az új elnök, Szilas Kincső szavait is idézték. Kijelentette, hogy habár a Momentum a választások során hátralépett a kormányváltás érdekében, most itt az ideje, hogy előre lépjenek.

Szilas Kincső lett a Momentum új elnöke
Fotó: Facebook/Momentum Mozgalom

„Nem elfogadható, hogy a Fidesz és a Mi Hazánk a Tisza egyetlen ellenzéki hangja legyen. Ezek a szélsőséges politikai pártok nem alkalmasak a demokratikus kontroll biztosítására. A választások előtt szükség volt a Momentum hátralépésére az ország érdekében, most viszont itt az ideje, hogy előre lépjünk, és demokratikus ellenzéként felügyeljük és értékeljük a kormány munkáját, mivel a Momentum Magyarország egyetlen konstruktív ellenzéki pártja” – állt a frissen megválasztott elnök nyilatkozatában.

Szilas Kincső szerint a Momentumnak felelőssége van a szabadságra vágyó fiatalok és a kiszolgáltatott idősek iránt, és hangsúlyozta, hogy a pártnak nagyobb szerepet kell vállalnia a fenntarthatóság előmozdításában is. Az elmúlt években kispesti önkormányzati képviselőként és a Momentum Nőügyi Érdekképviseleti Csoportjának vezetőjeként tevékenykedett.

„Számos olyan kezdeményezése van, amelyek a nők és fiatalok közéleti részvételét, a munka és a magánélet egyensúlyát, valamint a hátrányos helyzetű társadalmi csoportok védelmét célozzák” – olvasható a párt bejegyzésében.

Forrás www.origo.hu