44 nagykövetség és intézet támogatja a magyar Pride-ot.

44 nagykövetség és intézet támogatja a magyar Pride-ot.

Idén is több tucat ország nagykövetsége közös nyilatkozatban fejezte ki támogatását a magyar Pride és az LMBTQ-közösség iránt. A közleményben hangsúlyozták a méltóság, egyenlőség és megkülönböztetésmentesség melletti elköteleződésüket, valamint a véleménynyilvánítás és a békés gyülekezés szabadságát, összhangban a nemzetközi emberi jogi normákkal és az Emberi Jogok Egyetemes Nyilatkozatának alapelveivel.

Ez lesz az első budapesti Pride, amit nem a LMBTQ-közösséggel szembenálló Fidesz-kormány alatt szerveznek. A nagykövetségek kifejezték, hogy üdvözlik az új kormány azon ígéretét, miszerint Magyarország mindenki otthona lesz, és mindenki érezheti, hogy része a nemzetnek. Támogatásukról biztosították azokat a kezdeményezéseket, amelyek garantálják az LMBTQI+ személyek jogait a megkülönböztetéstől, erőszaktól és előítéletektől mentes élethez. A közlemény kiemelte, hogy a Budapest Pride továbbra is az alapvető értékek képviseletéről szól, mint például a véleménynyilvánítás és a békés gyülekezés szabadsága, amit tavalyi rekord részvétel is mutatott.

A nyilatkozatot többek között Ausztrália, Ausztria, Belgium, Kanada, Dél-Afrika, Írország, Izrael, Koszovó, Mexikó, Montenegró és Lengyelország nagykövetsége írta alá, és kulturális intézmények is csatlakoztak, mint a British Council, a Cseh Centrum Budapest és a Goethe Intézet Budapest. Összesen 44 ország és intézmény támogatta a dokumentumot.

Forrás telex.hu