A dél-balatoni vonalon váltóhiba miatt hosszabb ideig tart a közlekedés – tájékoztatta a Mávinform a Facebookon vasárnap délután. Később arról számoltak be, hogy sikerült orvosolni a problémát Balatonlelle felső és Balatonboglár között, a forgalom ismét elindult, és a késések fokozatosan csökkenhetnek, de továbbra is hosszabb eljutási idővel kell számolni.
Az utasoknak nem szükséges átszállniuk pótlóbuszra, viszont rövidebb útvonalon közlekedő járatok még előfordulhatnak, és bizonyos esetekben a MÁV mentesítő buszokat is bevet. Ilyen például a busz, amely 19:03-kor indult Budapest-Kelenföldre a Tópart expressz menetrendje alapján, de Székesfehérvárt nem érinti.
A vasárnapi vihar következtében más vonalakon is történtek fennakadások: Csomád és Veresegyház között forgalom szünetelt, mivel egy fa dőlt a felsővezetékre. Ezen a szakaszon pótlóbusz szállította az utasokat a fa eltávolításáig, ami háromnegyed 7-kor megtörtént.
A Dunakanyarban is történt egy eset: egy tehervonat mozdonya gyulladt ki Verőce és Nagymagyaros között. A katasztrófavédelem az oltás idejére leállította a vasúti közlekedést a két állomás között, de a felsővezeték áramtalanítása miatt Vác és Szob között hosszabb szakaszon teljesen szünetelt a forgalom. 18 órára befejeződött az oltás, és a felsővezetéket visszakapcsolták, így egy vágányon újra közlekedhettek a vonatok. Háromnegyed hétre elvontatták a műszaki hibás tehervonatot, így már két vágányon haladhatnak a járatok. Fokozatosan csökkennek a késések a szobi fővonalon, és vasárnap este helyreállhat a menetrend.
Forrás hvg.hu
