Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere és más baloldali politikai szereplők állítólag több százmillió forint kenőpénzt fogadtak el Z. Zsolt parkfenntartási vállalkozótól. Z. Zsolt, aki a hatóságokkal együttműködve vallott, megtévesztőnek tartja ezt az ügyletet, hiszen a főváros nem kötött új szerződéseket, így a kiadott kenőpénz nem eredményezett semmilyen pozitív eredményt.
Karácsony Gergely elsőként reagált az üggyel kapcsolatban, megjegyezve, hogy ha valóban történt ilyesmi, akkor az a legnagyobb pénzkidobás lett volna, mivel a főváros a parkfelügyeleti feladatokat saját eszközeivel látja el.
Z. Zsolt hozzájárul Karácsony véleményéhez, és arra hivatkozik, hogy Pék, aki a kenőpénz átvételét intézte, valójában átverte őt, hiszen senmi konkrét intézkedést nem tett az ígéretei alapján. Z. Zsolt végül beismerte, hogy már a pénz kifizetésekor is gyanakodott, hogy Pék becsapja.
A nyomozás során kiderült, hogy Z. Zsolt hosszú időn keresztül különféle politikai szereplőknek adott kenőpénzt, akik közül többen most őrizetben vannak. A vizsgálat a „láthatatlan emberként” emlegetett Z. Zsolt által vezetett cégek körüli korrupciós ügyekre terjed ki.
Z. Zsolt elmondása szerint régi ismerőse Péknak, akivel 2015-től kezdve került kapcsolatba. Pék akkor egy korrupciós ajánlatot tett, amely azt ígérte, hogy Z. Zsolt cége továbbra is munkát kap a fővárosi önkormányzatoktól.
Az ügyészségi vallomásaiban Z. Zsolt azt állította, hogy a kenőpénzek kifizetése valójában védelmi pénzként működött, hogy megakadályozza a politikai támadásokat. A nyomozó hatóságok aggodalmát fejezték ki azzal kapcsolatban, hogy miért fizetett Péknek, ha nem kaptak érte semmilyen előnyt.
Az ügy körüli fejlemények és vádak viharos reakciókat generáltak, és Karácsony Gergely arra figyelmeztetett, hogy ha a vádak igazak, akkor az komoly pénzkidobás volt.
Forrás telex.hu
