Képünk illusztráció (Forrás: Országos Mentőszolgálat)
Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) átvilágítása folyamatosan zajlik, több lépcsőben: a jogi-gazdasági szerződéseket felmérik, a gépjárműparkot átvizsgálják, és a szakszervezetekkel is párbeszédet folytatnak – nyilatkozta Constantinovits Miklós, az OMSZ megbízott főigazgatója hétfőn, egy másik esemény után az MTI-nek.
Elmondta, hogy a szervezet jogi-gazdasági átvilágítására pályázatot hirdettek, és több külső cégtől kértek árajánlatot. A következő napokban már várhatóan eredmény születik, és egy nemzetközi tapasztalattal rendelkező cég kezdheti meg a munkát. Az átvilágítás időtartamát 5-10 hétre becsülte. Átvizsgálják a gépjármű-állományt is, ahol minden járművet ellenőriznek, hogy hány éves, mennyit futott és milyen feladatot lát el. Ez összesen 1027 járművet érint. Az épületállomány vizsgálata is megkezdődött, amelyhez több minisztériummal dolgoznak együtt, miniszteri megbeszélések is szükségesek.
A főigazgató szólt arról is, hogy a bajtársi közösség és a szakszervezetek közötti párbeszéd elindult. Bejelentette, hogy módosítják a panaszkezelési integritásvédelmi szabályzatot, és tájékoztatták a munkatársakat a bejelentési lehetőségekről. Tervezi a humánerőforrás- és kommunikációs stratégia frissítését is. A transzparencia érdekében hamarosan közölni fogják a mentőszolgálat tevékenységére vonatkozó validált adatokat, különböző indikátorok mentén. Emellett fontosnak tartja, hogy a társadalmat is tájékoztassák az egyes indikátorok jelentéséről. Constantinovits Miklós hangsúlyozta, hogy az őszinteség és a transzparencia nem csökkentheti a szervezet prestízsét. A megbízott főigazgató hozzátette, hogy minőségi szolgáltatást kíván nyújtani az Országos Mentőszolgálat, és megértést vár a társadalom részéről.
Forrás hang.hu
