Magyar Péter a parlamentben részletesen beszélt a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal működéséről. A miniszterelnök hangsúlyozta, hogy a hivatal számára a legkitűnőbb szakemberekre van szükség a maffia elleni harc érdekében. Az elnök és négy elnökhelyettes szakmai védelmet élvez majd a nap 24 órájában.
„A vagyonvisszaszerzési hivatalba a legjobb szakembereket hívjuk”, mondta Magyar Pócs Jánosnak. „Aki közvagyonból gazdagodott, készítse elő a dokumentumait és találjon magyarázatokat” – üzente más képviselőknek, például Lázár Jánosnak és Szijjártó Péternek.
Magyar kiemelte, hogy a hivatal széleskörű jogkörökkel rendelkezik majd, beleértve a büntetőeljárást megelőző ügycsoportot, amely kockázatelemzést végezhet, és betekintést nyerhet különböző pénzügyi és hivatalos iratokba. „A rendőrség, az ügyészség, a NAV, és minden egyéb rendvédelmi szerv erejét is felhasználhatja” – tette hozzá.
A hivatal indíthat közvagyonvédelmi eljárásokat, illetve bűncselekmények gyanúja esetén büntetőeljárásokat is.
A miniszterelnök bejelentette, hogy a korrupcióellenes hivatalnak egy elnök és négy elnökhelyettese lesz. Az elnökhelyettes-jelöltekről már néhány részletet is megosztott: az egyik lehetséges jelölt a NAV egy elismert pénzügyőre, míg a többiek különböző felelősségi köröket kapnak: egyikük az ügyek nyomozásáért, másik a vádemelésért, a harmadik pedig az esetleges fellebbezésekért fog felelni. Magyar megemlítette, hogy a hivatal jogosult lehet bizonyos ügyeket átvállalni, beleértve akár az MNB-alapítványok ügyét is.
Forrás telex.hu
