A kép csupán illusztráció. Forint és euró (Fotó: Magyar Hang/Végh László)
A Balaton Bútor Kft., amely Matolcsy Ádám érdekeltségébe tartozik, forgalma 3,8 milliárd forintról 1,4 milliárdra esett vissza 2024-re, ami nettó 61 százalékos csökkenést jelent – tudósít az mfor.hu.
A forgalom csökkenésének fő oka a belföldi értékesítés drámai visszaesése: míg a korábbi években 3,3 milliárd forintot könyvelhettek el, 2025-ben ez a szám már csak 834 millió forintra csökkent. Ezzel szemben az exportbevétel 473 millióról 650 millióra nőtt, de ennek ellenére a cég 836 millió forintos veszteséget könyvelt el, ami miatt a saját tőke is mínusz 187 millióra változott.
A vállalat beszámolójában kifejtették, hogy 2025 rendkívül nehéz és kihívásokkal teli időszak volt. A hazai gazdasági környezetben tapasztalható jelentős bizonytalanság különösen hátrányosan érintette a bútoripart, amely az építőipar egyik támogató szektora. Az építőiparban kialakult körbetartozások és az elvégzett munkák ellenértékének késedelmes kifizetése tovább súlyosbította a helyzetet.
A Balaton Bútor Kft. június 19-i taggyűlési határozata arról rendelkezett, hogy a tagok 30 napon belül újabb ülés keretében döntsenek a társaság vagyoni helyzetének rendezéséről.
Forrás hang.hu
